Cik daudz zīmju valodas tulki dara?

Amerikāņu zīmju valodas (ASL) tulki sniedz kritisku pakalpojumu cilvēkiem, kuri ir nedzirdīgi, tulkojot runātos vārdus ASL un ASL citās valodās. Lai būtu ASL tulks, jums jābūt brīvi pārvaldītām divām valodām: ASL un valodai, no kuras tulkosiet. ASV, ASL tulki ir nepieciešami galvenokārt, lai tulkotu angļu valodu uz ASL, bet arī citās valodās, piemēram, spāņu valodā.

$config[code] not found

Padoms

Vidējā ikgadējā zīmju tulka alga 2017. gada maijā bija $47,190.

Darba apraksts

Pēc tam, kad jums ir pieredze kā zīmju valodas tulks, jūs varat strādāt K-12 skolu rajonos, koledžās un universitātēs, tiesu sistēmās tiesās, medicīnas vidēs, organizācijās, kas rīko pasākumus, un citām vietām sabiedrībā.

ASL tulki parasti strādā reālā laikā, tulkojot, kā kāds runā, lai kurls cilvēks vienlaikus varētu tikt informēts par dzirdes personām. Jūs varētu iznomāt, piemēram, runas tulkošanu, vai arī jūs varētu iztulkot sarunu starp dzirdes un nedzirdīgajām personām.

Arvien vairāk cilvēki izmanto video pakalpojumus, lai interpretētu ASL. Video pārraides pakalpojuma (VRS) tulkotāji ļauj nedzirdīgajām personām sarunāties parastāk. Video Remote Interpreting (VRI) izmanto ASL tulkotājus zvanu centrā, lai uz vietas interpretētu ārsta kabinetu, policijas iecirkni vai darba vietu, kurai pēkšņi nepieciešama tulka palīdzība.

ASL tiek izmantots tikai ASV un Kanādas daļās. Citām valstīm ir savas zīmju valodas. Tātad, kā ASL tulkotājs, jūs strādājat galvenokārt ar ASV iedzīvotājiem.

Izglītības prasības

Atšķirībā no citiem darbiem, kas prasa, lai jums būtu īpašs grāds, tā kā ASL tulks prasa, lai jūs varētu brīvi parakstīties, lai būtu precīzi un viegli saprotami. Jūsu prasmes ir svarīgākas par to, kā tās iemācījāties.

Tomēr Nedzirdīgo nacionālā asociācija (NAD) ierosina, ka ASL tulki, kuriem ir vismaz bakalaura grāds, ir labāki. Viņu augstākā līmeņa vispārējās zināšanas ļauj viņiem labāk izprast sarežģītu materiālu un pēc tam to tulkot citiem.

ASL nav viegli iemācīties. Iespējams, jūs varēsiet samērā ātri iemācīties individuālās zīmes un zināt pietiekami daudz, lai turpinātu sarunu ar nedzirdīgo personu pēc tam, kad studējis ASL gadu. Tomēr ASL papildus zīmēm lielā mērā paļaujas uz sejas izteiksmēm un ķermeņa valodu. Mācīšanās visas valodas nianses aizņem daudz prakses.

Dažas koledžas un universitātes piedāvā asociēto vai bakalaura grādu ASL, un tās var būt labs pamats valodas apguvei. Praksē tomēr ASL ir daudzas reģionālas atšķirības parakstīšanā, kas ir līdzvērtīga dialektiem, kurus jūs pieredzētu citās svešvalodās. Citā valstī ASL parakstītāji var uzzināt citu izteiksmi vai nedaudz atšķirīgu ķermeņa kustību nekā tas, ko esat iemācījušies par to pašu vārdu vai frāzi. Tāpēc ir ļoti svarīgi praktizēt tik daudz, cik jūs varat, kur vien iespējams, ar nedzirdīgajiem un citiem parakstītājiem.

Nedzirdīgo tulku reģistrs (RID) uztur izglītības programmu sarakstu, taču tas var neietvert visas programmas. ASL klases var atrast kopienas koledžās un universitātēs, kā arī ar kopienas organizāciju, baznīcu un individuālo skolotāju starpniecību. Jūs pat varat atrast bezmaksas ASL kursus, kas tiek piedāvāti kā kopienas pakalpojumi. NAD iesaka izpētīt visus kursus, pirms reģistrējaties, lai uzzinātu:

  • Vai kurss ir akreditēts ar NAD vai citu organizāciju
  • Kursa mācībspēku pieredzes līmenis
  • Vai veiksmīgi tulki ir arī citi, kas ir piedalījušies kursā vai darbnīcā vai kuri ir mācījušies no šī instruktora

Jūs varat arī jautāt cilvēkiem, kas strādā ar tiem, kas ir nedzirdīgi, ja viņi var ieteikt labas programmas. Atšķirība starp mācīšanos ASL, lai spētu sazināties ar nedzirdīgajiem un to pietiekami labi apgūt par apmaksātu tulkotāju, ir kā atšķirību starp mācīšanos spēlēt klavieres pietiekami labi, lai izklaidētu draugus un samaksātu par izpildi ar orķestri.

Svarīgi ir arī saprast, ka, lai apgūtu pietiekamu prasmi, ir nepieciešams mācīties. Nelietojiet sagaidīt, ka jūs iegūsit vienu kursu vai programmu un tulkot. Sagaida, ka notiks semināri un mācīsies no dažādiem instruktoriem. Praktizējiet ar cilvēkiem, kuri ir nedzirdīgi, un jautājiet viņiem, vai viņi var saprast jūsu parakstu un vai viņiem ir ieteikumi, kā to uzlabot.

American Translators Association piedāvā trīs stundu pārbaudi, kas noved pie sertificētā tulkotāja (CT). Tas ir apstiprinājuma zīmogs, kas potenciālajiem darba devējiem norāda, ka esat kompetents kā ASL tulks. Sertifikācija nav nepieciešama, lai to pieņemtu darbā, bet tā var palīdzēt jums iegūt darbu.

Vidējā ikgadējā zīmju tulka alga 2017. gada maijā bija $47,190. Vidējā alga nozīmē, ka puse no zīmju valodas tulku nopelna vairāk, nekā otra, bet otra puse nopelna mazāk.

Nozares informācija

ASL tulkotāji var strādāt pilnu vai nepilnu darba laiku dažādos iestatījumos. Darbs skolas rajonos, koledžās un universitātēs. Citi strādā biznesa, veselības vai juridiskajos pakalpojumos. Daudzi strādā patstāvīgi un tiek pieņemti darbā pēc projekta.

gadiem krāta pieredze

Jo ilgāk jūs strādājat kā ASL tulks, jo vairāk kvalificētu jūs kļūsiet, un jūsu alga vai summa, ko jūs iekasēsiet, palielināsies. Piemēram, faktiskie ASL tulkotāji ziņoja par savu vidējo peļņu, pamatojoties uz lauka gadiem:

  • Mazāk par pieciem gadiem - $42,000
  • Pieci līdz 20 gadi - $53,000
  • Vairāk nekā 20 gadi - $56,000

Darba izaugsmes tendence

Paredzams, ka laika posmā no 2016. līdz 2026. gadam ASL tulku un tulkotāju vajadzības pieaugs par 18%. Tas ir daudz ātrāks nekā paredzamais darbavietu pieaugums kopumā. Pieaugošā video pakalpojumu izmantošana radīs nepieciešamību pēc vairākiem ASL tulkotājiem, kuri ir lietpratīgi izmantot nepieciešamo aprīkojumu un ir ērti strādājot, izmantojot attālo iestatījumu.