Salona pārvaldnieka darba apraksts

Labiem vadītājiem ir izšķiroša loma matu salona panākumos. Salona menedžera loma ir salona biznesa puses vadīšana, darbinieku pieņemšana darbā un darbs ar klientiem. Vadītājiem ir nepieciešamas lieliskas savstarpējās attiecības, pamata biznesa prasmes un spēja pielāgoties mainīgajiem apstākļiem.

Matu salona vadītāja pienākumi ir pieņemt darbā, intervējot un iznomājot stilistus. Pirms jauna stilista meklējumiem, vadītājiem ir rūpīgi jāizprot klientu vajadzības. Papildus iespējamo stilistu prasmju novērtēšanai salona vadītāji novērtē savu spēju piesaistīt un saglabāt klientus.

Salonu vadītāji kalpo kā stilistu mentori un sniedz padomus un palīdzību, kad darbiniekiem nepieciešama palīdzība ar ārstēšanu vai frizūrām vai rodas problēmas ar klientiem. Vadītājs var tikt aicināts mediēt strīdus starp stilistiem vai mulsināt satricinātus klientus. Vadītāji arī disciplinē un ugunsgrēka darbiniekus pēc vajadzības.

Vadītāji nosaka klientu apkalpošanas standartus un dara tos zināmus darbiniekiem. Viņi izlemj, kā klienti tiek sveicināti un kādi pieskārieni tiek pievienoti, lai apmeklējums būtu patīkamāks, piemēram, bezmaksas kafija vai tēja, ērti šampūnu krēsli vai bezmaksas matu kopšanas produktu paraugi.

Salonu vadītājiem var būt daži paši klienti vai tie var kalpot tikai uzraudzības kompetencē. Papildus piegāžu pasūtīšanai un algas pārvaldīšanai vadītāji strādā ar piegādātājiem, nodrošina, ka licences ir atjauninātas, izvēlēties, kurus matu kopšanas līdzekļus piedāvāt pārdošanai, un uzraudzīt iecelšanas rezervācijas procesu.

Ļoti veiksmīgs menedžeris arī saprot mārketinga nozīmi. Salona mārketinga iniciatīvas ietvaros vadītājs var organizēt pārdošanu, akcijas un pasākumus; regulāri atjaunināt tīmekļa vietni; koordinēt reklāmas un sociālo mediju amatus; un piedāvā stimulus stilistiem, kas ievieš jaunu biznesu. Vadītājs var strādāt ar salona īpašnieku, lai noteiktu ieņēmumu mērķus un samazinātu izmaksas.

Vadītājiem ir arī jāseko jaunām matu kopšanas un stilu tendencēm un jāreaģē uz mainīgajām tirgus prasībām, pievienojot jaunus pakalpojumus un piedāvājot specializētu apmācību stilistiem. Ja frizētavu vadītāji nepielāgojas izmaiņām, viņu uzņēmumi var zaudēt klientus.

Darbs kā salona vadītājs nav 9 līdz 5 darbs. Menedžeriem jābūt pieejamiem vakaros un nedēļas nogalēs, kad salons ir īpaši aizņemts. Viņi arī var tikt aicināti aizpildīt trūkstošos stilistus.

Visefektīvākie salona vadītāji strādā zem spiediena, ir draudzīgi, viņiem ir izcilas organizatoriskās un vadības prasmes, un tie paliek nesalīdzināmi dienās, kad gandrīz viss šķiet nepareizi.

Izglītība un apmācība

Ideālas izglītības prasības matu salona vadītājam ir atkarīgas no salona. Daži saloni var pieņemt vadītājus ar vidusskolas diplomiem vai līdzvērtīgu izglītību, bet citi dod priekšroku dažām amata klasēm. Daudzi, bet ne visi, salonu vadītāji sāk kā stilisti, pirms tie pakāpeniski uzņemas lielāku atbildību un beidzot pāriet uz vadības lomu.

Algas un darba perspektīvas

Saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem mediķu, frizieru un kosmetologu vidējā darba samaksa no 2017. gada bija 24 900 ASV dolāri gadā. Vadītāji parasti dara vairāk nekā stilisti un dažos salonos var saņemt prēmijas vai peļņas sadali, ja tie atbilst ieņēmumu mērķiem. Matu salona vadītāju algu diapazons ir atkarīgs no salona izmēra un atrašanās vietas. Paredzams, ka 2026. gadā frizētavu, kosmetologu un frizieru nodarbinātība pieaugs par 13 procentiem.