Nodarbinātāja vietnes darba apraksts

Lietderības lokatori ir atbildīgi par kabeļu, cauruļu un citu kanālu, kas pazemē ar komunālajiem pakalpojumiem, noteikšanu. Viņu darbu var redzēt plānās metāla stieņās - parasti virsū ar spilgtas krāsas vimpeli -, kas ir iestrēdzis zemē, lai atzīmētu pazemes komunālo pakalpojumu ceļus, kad tie šķērso apkārtni. Lokatoru centieni aizsargāt pazemes komunālos pakalpojumus no bojājumiem, kas saistīti ar izrakumiem.

$config[code] not found

Darba pienākumi

Lai atvieglotu lietderības ceļu noteikšanu, lokatori strādā ar lietderības kartēm kā ceļvedi, taču viņiem ir arī jāapstiprina, ka kartes ir atzīmētas kā pareizas. Ja kartes izrādās neprecīzas, lokatori izmanto elektroniskos sensorus, lai noteiktu precīzu pazemes komunālo pakalpojumu atrašanās vietu. Kad viņi zina, kur atrodas komunālo kanālu, tie novieto plānus metāla stieņus, lai atzīmētu tās ceļu.

Krāsu kodēšana

Krāsu kodēšana ļauj lietderības lokatoriem identificēt katru konkrēto lietderības veidu. Lokatori arī atstāj izsmidzinātas krāsas zīmes uz ietvēm un ielām, lai norādītu uz pazemes komunālo pakalpojumu klātbūtni. Smidzināšanas krāsas krāsa norāda lietderības veidu. Vienkāršo krāsu kodu, ko izmanto lietderības līniju marķējumā, izstrādāja American Public Works Association vai APWA. Zaļā krāsā ir kanalizācijas un drenāžas līnijas; purpursarkanā krāsā atjaunotam ūdenim, apūdeņošanai un vircas līnijām; zils dzeramajam ūdenim; oranža telekomunikāciju, trauksmes vai signālu līnijām; dzeltena gāzei, eļļai, tvaikam, naftas vai gāzveida materiāliem; un sarkans elektrības vadiem un kabeļiem.

Atnācis jums ar Sapling

Personiskās īpašības un izglītības prasības

Lietderīgajā lokatorā vēlamās personiskās īpašības ietver uzmanību detaļām, aizraušanos ar precizitāti un spēju strādāt pats. Vispārīgi runājot, šim amatam nav vajadzīgs koledžas grāds, lai gan individuālie darba devēji to var noteikt kā nepieciešamo darbu. Vietās, kur ir jābūt sertificētiem lokatoriem, ir pieejami īstermiņa mācību kursi, lai sagatavotu darbiniekus sertifikācijas eksāmenam. Visiem kandidātiem jābūt derīgai vadītāja apliecībai un jāspēj nokļūt attālās darba vietās.

Darba nozīme

Neskatoties uz plaši izplatīto kampaņu, lai informētu sabiedrību par raktuvju briesmām, pirms iezīmētas komunālo pakalpojumu vietas, daži cilvēki ignorē šo pamatu un sāk izrakumus, pirms tiek noteikti komunālie pakalpojumi, kā rezultātā tiek nodarīts būtisks kaitējums un pat nāve. 2009. gada septembra prezentācijā APWA konferenču grupa uzzināja, ka ik pēc 60 sekundēm tiek veikta kāda veida pazemes lietderības līnija, kuras kopējais finansiālais efekts katru gadu sasniedz miljardiem dolāru.

Iespējas un ienākumi

Lietderības lokatori, kas pazīstami arī kā komunālo pakalpojumu sniedzēji, strādā dažādos uzņēmumos, tostarp komunālo pakalpojumu un komunālo pakalpojumu sniedzēju uzņēmumos, kā arī kā privātie līgumslēdzēji. Saskaņā ar CareerBuilder.com vidējo gada atalgojumu par komunālo pakalpojumu sniedzēju no 2014. gada jūlija bija 33,048 ASV dolāri.