Ortopēdiskā ķirurga darba apraksts

Ortopēdiskie ķirurgi ir ārsti, kas vairāk nekā desmit gadus pavada savu kuģi. Viņi ārstē visu vecumu pacientus, kas cieš no dažādām slimībām, sākot ar šķeltiem ieročiem līdz mākslīgajiem gurniem. Viņi specializējas traumu, traucējumu un slimību, kas ietekmē muskuļu un skeleta sistēmu, diagnosticēšanā, ārstēšanā un labošanā. Viņi praktizē savu specialitāti slimnīcās un ķirurģiskajos ambulatoros centros.

$config[code] not found

Pienākumi un atbildības

Ortopēdijas ķirurgam katras dienas pienākumus nosaka viņa pacientu vajadzības. Ortopēdiskie ķirurgi diagnosticē un novērtē pacientu ievainojumus vai slimības, izmantojot diagnostisko testēšanu, piemēram, rentgenstari, lai meklētu bojātus kaulus vai asins analīzes, lai pārbaudītu reimatoīdo artrītu. Neraugoties uz licencētiem ķirurgiem, daudzi ortopēdiskie ķirurgi iesaka un īsteno neinvazīvas ārstēšanas metodes. Saskaņā ar Amerikas Ortopēdisko ķirurgu akadēmijas datiem, 50% ortopēdisko ķirurgu prakses nav ķirurģiskas. Ķirurgs var nodot un sasmalcināt ekstremitātes, ieteikt rehabilitācijas vingrinājumus vai izrakstīt papildinājumus un zāles, lai stiprinātu locītavas vai samazinātu sāpes. Ja operācija ir nepieciešama, viņi labo traumas, slimības vai bojājumus. Tie var novilkt kaulus, atkārtoti piestiprināt cīpslas un saites, vai veikt citas locītavu vai gūžas locītavas.

Izglītība un apmācība

Ortopēdiskie ķirurgi pirms ilgstošas ​​ārstēšanas un apmācības veic pacientus. Viņu izglītība sākas bakalaura studiju programmā, kas parasti notiek pirms medicīnas studijās, bioloģijā vai līdzīgā jomā. Pēc bakalaura grāda iegūšanas viņi apmeklē vēl četrus gadus ilgušās medicīnas skolas kursus, kuros tiek apgūti anatomijas un fizioloģijas, farmakoloģijas un bioķīmijas kursi. Viņi arī piedalās klīniskajās rotācijās, kas iepazīstina viņus ar medicīnas specialitātēm, ieskaitot operācijas.

Pēc medicīnas skolas ortopēdiskie ķirurgi turpina mācības, izmantojot piecu gadu dzīvesvietas izglītību. Parasti viņi pavada vienu gadu rezidences apmācību vispārējā ķirurģijā un četrus gadus ortopēdiskajā ķirurģijā. Iedzīvotāji sāk uzraudzīt licencētus ķirurgus un pakāpeniski iesaistās ķirurģiskās procedūrās uzraudzībā.

Atnācis jums ar Sapling

Licencēšana un sertifikācija

Ortopēdiskajiem ķirurgiem ir jābūt licencētiem valstī, kurā viņi strādā. Prasības nedaudz atšķiras pēc valsts, bet parasti ķirurgiem ir jābūt atzītai medicīnas skolai, jāaizpilda apstiprināta rezidences programma un jānokārto licencēšanas eksāmens. Visbiežāk medicīnas ārsti ņem ASV medicīniskās licencēšanas pārbaudi un osteopātijas ārsti veic visaptverošu osteopātisko medicīnisko licencēšanas pārbaudi. Amerikāņu ortopēdiskās ķirurģijas padome piedāvā ortopēdiskās operācijas valdes sertifikāciju ķirurgiem, kuri pabeidz apstiprinātu rezidenci; ir divu gadu darba pieredze ortopēdiskajā ķirurģijā; un nodot rakstiskus un mutiskus eksāmenus, lai pierādītu savu kompetenci. Lai gan valdes sertifikācija ir brīvprātīga, tā palīdz ortopēdiskajiem ķirurgiem demonstrēt savu profesionalitāti un zināšanas.

Outlook

ASV Darba statistikas birojs, vai BLS, paredz, ka visu ārstu un ķirurgu nodarbinātība no 2010. līdz 2020. gadam būs 24 procenti. Šis pieauguma temps ir ātrāks nekā vidēji salīdzinājumā ar visām pārējām profesijām. Tā kā iedzīvotāju skaits turpina pieaugt un vecums pieaug, pieaugs arī ortopēdisko ķirurgu pieprasījums. Piemēram, tā kā gados vecākiem cilvēkiem attīstās reimatoīdais artrīts, ārstēšanai būs nepieciešama lielāka ortopēdisko speciālistu nepieciešamība.