Speciālo efektu tehniķa darba apraksts

Šī prāta-putu sprādziena un nāvējošā lēciena, ko tikko skatījāties savā iecienītākajā filmā, radīja speciālu efektu speciālisti. Šie daudzpusīgie speciālisti plāno un izpilda visu, sākot no salauzamu mēbeļu izgatavošanas līdz sprādzienu veidošanai. Prasības, lai iekļūtu šajā jomā, ir radošs dzinējspēks un vairāku gadu apmācība darba vietā, lai gan jums ir pieejamas arī oficiālas programmas, lai veidotu savas prasmes.

$config[code] not found

Lielu attēlu atbildība

Filmas, TV šovi, teātris un reklāmas, speciālo efektu speciālisti rada praktiskus efektus atbilstoši skripta specifikācijām. Specializācija ir pieejama vairākās jomās, tostarp grims, protezēšana, skatuves un aksesuāri, robotika un pirotehnika. Piemēram, protēžu speciālistu efektu darbinieki rada sarežģītas monstru maskas vai ekstremitātes, bet aplauzums speciālo efektu speciālisti pielieto ekstremitātes un pievieno aplauzumu, lai padarītu tos izskatāmus uz ekrāna. Scene vai prop darbinieku strādnieki izstrādā sarežģītas mēbeles vai modeļus, un pirotehnikas speciālisti rada cīņas ainas, sprādzienus un ugunsgrēkus. Jūs varat atrast amatus filmu, teātra, deju un specefektu uzņēmumos, kā arī ārštata darbiniekiem.

Ikdienas uzdevumi

Jūsu ikdienas pienākumi atšķiras atkarībā no veicamā īpašā efekta, bet ir daži kopīgi pienākumi. Strādājot ar direktoru un kolēģiem, jūs nosakāt katrai ainai nepieciešamos īpašos efektus. Ievērojot termiņus un budžetus, plānojat nepieciešamos īpašos efektus, tostarp veidojot veidnes, izveidojot sprādzienus, metināšanas materiālus, veidojot ainas un inženiertehniskos robotus. Citi uzdevumi ietver pabeigto darbu žurnālu izveidi un to, ka īpašie efekti ievēro drošības noteikumus un OSHA standartus.

Atnācis jums ar Sapling

Maksimizējiet savu potenciālu

Kā speciālistu efektam ir nepieciešami mākslinieciski talanti un radošums, lai atrisinātu unikālas problēmas. Tā kā jūs strādājat ar bīstamām ķimikālijām, mašīnām un sprāgstvielām, jums ir nepieciešama laba izpratne par drošības metodēm un standartiem. Nepieciešama izpratne par pamata efektu platformām, hidrauliskajām sistēmām, inženiertehniskajiem principiem, takelāžu un galdniecības darbiem. Strādājot stingri noteiktajos termiņos, jums ir jābūt spējai pārvaldīt laiku un strādāt nepareizi. Svarīgas ir arī spēcīgas datorprasmes.

Iegūstiet pareizo apmācību

Nav taisnā ceļa, lai ielauztos šajā laukā, un formālā izglītība nav nepieciešama. Tomēr dažas koledžas un organizācijas piedāvā mācību programmas un nodarbības teātra ražošanā, robotikā, mašīnbūvē, pirotehnikā un teātra veidošanā, kas var būt noderīga. Nozīmīgāka par izglītību ir apmācība darba vietā. Strādājot kā praktikants un gūstot pieredzi pieredzējušam speciālistam, jūs apgūstat tirdzniecības prasmes. Šī apmācība var ilgt no diviem līdz pieciem gadiem, un sprāgstvielu tehniķiem ir nepieciešami vairāki gadi. Turklāt pirotehnikas speciālistiem ir jāiegūst valsts licence.