Kāda veida ienākumi ir patologs?

Vai jūs interesē medicīnas noslēpumi? To risināšana ir medicīnas patologu darbs. Patologs ir ārsts, kas specializējas pacientu ar laboratorijas medicīnu diagnosticēšanā un ārstēšanā. Lai gan patologiem reti ir tiešs kontakts, patologi ir svarīgi medicīnas komandas locekļi slimības cēloņu noteikšanā. Patologa atalgojums vidēji ir 192 920 ASV dolāri.

$config[code] not found

Darba apraksts

Kas ir patologs? Jūs varat dzirdēt patologu, kas aprakstīts kā "ārsta ārsts", jo viņi strādā galvenokārt ar ārstu, nevis tieši ar pacientiem. Patologi novērtē audu un šķidruma paraugus, kas ņemti no pacientiem ārsta vai cita veselības aprūpes speciālista uzraudzībā. Viņi atklāj slimības klātbūtni un jebkuras vielas, tostarp ķīmiskās vielas, organismā. Viņi bieži kalpo vadības funkcijai, vadot visas laboratorijas īpašās nodaļas, tostarp asins banku, toksikoloģiju, imunoloģiju, mikrobioloģiju un klīnisko ķīmiju. Tās var būt iesaistītas arī dokumentu, informācijas sistēmu un kvalitātes kontroles uzturēšanā.

Daži patologi specializējas savā jomā, atverot durvis dažādiem patoloģijas karjeras veidiem. Anatomiskie patologi pēta audus, orgānus un audzējus. Citopatologi pēta šūnas un visu, kas ar viņiem saistīts. Molekulārie patologi ir saistīti ar DNS un ģenētikas izpēti. Kriminālistikas patologi veic autopsijas, īpaši gadījumos, kad nāve notikusi neparastos vai traumatiskos apstākļos.

Izglītības prasības

Lai kļūtu par patologu, vispirms ir jāiegūst medicīniskais grāds no akreditētas medicīnas vai osteopātiskās skolas. Katrs no tiem ir četru gadu stingri pētījumi pēc bakalaura grāda. Nepastāv formāla prasība par pamatizglītību, bet veiksmīgajiem pretendentiem jābūt stabiliem pamatiem zinātnes, ķīmijas, fizikas, matemātikas, psiholoģijas un komunikācijas jomā. Medicīnas skolas uzņemšana ir ļoti konkurētspējīga. Lielākā daļa skolu meklē kandidātus, kuri ir ieguvuši bakalaura pakāpes vidējo rādītāju vismaz 3,61 un 510 vai vairāk punktus Medicīnas koledžas uzņemšanas testā (MCAT). Prasības būtībā ir vienādas osteopātiskās skolas gadījumā, lai gan dažas skolas var pieņemt rezultātus no augstskolas eksāmena eksāmena (GRE), nevis MCAT.

Pēc medicīnas skolas pabeigšanas jums būs jāiziet valsts licencēšanas eksāmens, lai strādātu par ārstu. No turienes tā ir četru gadu ilga rezidence patoloģijā, kas sastāv no progresīviem lekciju kursiem un uzraugāmās laboratorijas prakses.

Lai gan Amerikas Patoloģijas padome (ABP) nav sertifikācijas prasība, ir vēlams nopelnīt. Sertifikācija apliecina praktiķu pieredzi un apņemšanos šajā jomā. Daži darba devēji to var pieprasīt. Patologi iegūst sertifikātu, pārbaudot un saglabājot savu statusu, piedaloties profesionālās pilnveides kursos, ko piedāvā ABP, American Medical Association, medicīnas skolas un universitāšu medicīnas centri.

Atnācis jums ar Sapling

Darba vide

Patologi galvenokārt strādā laboratorijās, kas atrodas slimnīcās, klīnikās, medicīnas centros un privātajā sektorā. Daži darbi valsts aģentūrām, bet citi strādā medicīnas skolās, lai sniegtu norādījumus. Viņi izmanto mikroskopus, datorizētus diagnostikas instrumentus un citas specializētas iekārtas, lai novērtētu to paraugus. Tā kā patologi parasti neredz pacientus, viņi var uzturēt regulāru darba grafiku, kas reti ietver ārkārtas situācijas. Atkarībā no darba devēja patologs var strādāt vakaros, naktīs vai nedēļas nogalēs.

Algas un darba perspektīvas

Saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem, kas seko datiem par civilo okupāciju, ārstu un ķirurgu darba perspektīva saglabāsies spēcīga, paredzams, ka līdz 2026. gadam nodarbinātības pieauguma temps būs 13 procenti. Patologa vidējā alga ir USD 192 920 gadā, lai gan darba devējs, ģeogrāfiskais novietojums, pieredze un citi faktori var radīt atšķirības. Patologi gandrīz vienmēr ir algoti darbinieki. Tiem, kas strādā nepilnu darba laiku vai uz līguma pamata, ziņotā vidējā patologa stundas alga ir 34,49 ASV dolāri.

Nav nevienas augstākās algas patoloģijas specialitātes, jo ir vairāki faktori, kas ietekmē algas. Tomēr patologi, kas ir pašnodarbinātie, mēdz nopelnīt vairāk nekā tie, kas strādā citiem.