Autobusu vadītāja darba apraksts

Autobusu vadītāji, saukti arī par autobusu vadītājiem, vada privātus autobusus tūrisma kompānijām. Autovadītāji var pārvadāt pasažierus īsos vai garos braucienos. Lielākā daļa nozīmīgāko tūrisma galamērķu visā pasaulē nodrošina starppilsētu autobusu ekskursijas, kurās autovadītāji arī strādā kā ceļveži. Darbam ir nepieciešama apmācība, un tā piedāvā mērenu algu.

Pienākumi

Autobusu vadītāji izmanto čartera autobusus, lai pārvadātu pasažierus ceļojumiem un ekskursijām. Braucējiem ir jāievēro iepriekš noteikti maršruti, lai savāktu un izlaistu pasažierus. Viņi var arī veikt neplānotas apstāšanās, ja to pieprasa gidi vai pasažieri, jo autovadītāji apkalpo ceļojumu grupas ērtības. Vadītāji ir atbildīgi par pasažieru drošību un ievēro visus satiksmes noteikumus. Kā ceļojumu kompānijas darbinieki arī darbojas kā klientu apkalpošanas pārstāvji un var darboties kā programmas direktori. Darbs prasa vadītājiem vadīt transportlīdzekļus vienu vai vairākas dienas, atkarībā no tā, cik ilgi brauciens ir plānots. Autovadītāji pārbauda treneri par drošību un nodrošina, ka apkope tiek veikta ar ieplānotiem intervāliem. Autobusu vadītāji arī uztur uzskaiti un iekasē maksu saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem.

$config[code] not found

Izglītība

Autobusu vadītājiem ir nepieciešams vidusskolas diploms, bet ne universitātes vai koledžas grāds. Treneru treneri ilgst līdz astoņām nedēļām, un to parasti nodrošina darba devējs, izmantojot apmācību skolu.

Atnācis jums ar Sapling

Prasības

Autobusu vadītājiem jābūt tīriem braukšanas ierakstiem un komerciāla vadītāja apliecībai ar pareizu valsts vai federālo apstiprinājumu trenera braukšanai. Vadītājiem ir veiksmīgi jāaizpilda treneris, kas ietver braukšanu pa zigzagiem, kā braukt pa automaģistrālēm un pilsētas ielām, kā arī dublēt. Viņiem jāspēj apstrādāt 45 pēdu autobusu un pacelt bagāžu, kas sver līdz 50 kg.

Darba vide

Autovadītāji izmanto lielus transportlīdzekļus uz pārslogotām pilsētas ielām vai gariem ceļu ceļiem. Darbs prasa fizisku spēku. Nogurums ir galvenais drošības faktors starp visiem autovadītājiem, kuriem ir jāuztraucas un jāapzinās to robežas. Operatori brauc ar dažādiem laika apstākļiem, ieskaitot lietus un sniegu. Autovadītāji var saskarties ar nemierīgiem vai apreibinātiem pasažieriem. Pasažieru sūdzību izskatīšana ir izplatīta. Darbs bieži aizņem operatorus no mājām uz ilgu laiku vai dienām.

Alga

Saskaņā ar JobMonkey.com gada autobusu operatoru gada algas apmērs no 2010. gada ir aptuveni 21 500 ASV dolāru. Pieredzējuši autovadītāji katru gadu var nopelnīt tik daudz kā $ 52,300. Saskaņā ar Darba statistikas biroja datiem čartera autobusu vadītāji no 2009. gada maija nopelnīja vidējo algu 28,310 ASV dolāru apmērā.

2016. gada informācija par autobusu vadītājiem

Saskaņā ar ASV Darba statistikas biroja datiem 2016. gadā autobusu vadītāji nopelnīja vidējo gada algu $ 32,660 apmērā. Zemajā galā autobusu vadītāji nopelnīja 25. procentiles algu 24 730 ASV dolāru apmērā, kas nozīmē, ka 75 procenti nopelnīja vairāk nekā šī summa. 75. procentiles alga ir 41,530 ASV dolāri, kas nozīmē, ka 25 procenti nopelna vairāk. 2016. gadā ASV kā autobusu vadītāji bija nodarbināti 687 200 cilvēki.