Piegādes ķēdes vadītāja darba apraksts

Piegādes ķēdes attiecas uz visiem soļiem, kas nepieciešami, lai iegūtu produktus no piegādātāja atrašanās vietas līdz klienta rokai. Piegādes ķēdes vadītāji ir atbildīgi par visiem uzņēmuma ražošanas, iegādes, transportēšanas, izplatīšanas, inženiertehniskajiem un finanšu prognozēšanas aspektiem. Tās īsteno jaunas politikas vai maina esošās procedūras, lai samazinātu izmaksas, palielinātu precizitāti, uzlabotu klientu apkalpošanu vai drošību un apmierinātu produktu izplatīšanas vajadzības. Vadītāji kontrolē arī visu inventāra pārvietošanu, uzglabāšanu un apstrādi.

$config[code] not found

Izglītība un sertifikācija

Piegādes ķēdes vadītājiem parasti ir vismaz bakalaura grāds piegādes ķēdes pārvaldībā. Saskaņā ar Piegādes vadības institūta datiem, dažiem ir tehniskie, inženierzinātņu vai maģistra grādi. Piegādes vadības institūts ziņo, ka maģistra grādu ieguvējs bija par 24 procentiem augstāks nekā bakalaura grāds 2013. gadā. Vadītāji var iegūt sertifikātu, bet tas nav prasība. Piemēram, viņi var veikt sertificētu piegādes ķēdes profesionālo eksāmenu, ko piedāvā Operāciju vadības asociācija, kas ir kandidātiem, kuriem ir vismaz piecu gadu darba pieredze vai bakalaura grāds un divu gadu pieredze.

Analizēt un racionalizēt

Piegādes ķēdes vadītāji bieži pārskata citātus un prognozes, lai nodrošinātu, ka izmaiņas negatīvi neietekmēs to darbību, piemēram, gāzes vai izejvielu cenas strauji pieaug. Viņi strādā, lai ieviestu mūsdienīgas metodes, kā palielināt peļņu un ekonomiku. Piemēram, viņi var atrast veidus, kā vienā reizē samazināt noliktavās glabāto krājumu apjomu vai apvienot pārvadājumu sūtījumus. Viņi novērtē krājumus un izstrādā jaunas metodes, lai optimizētu veiktspēju, samazinot atkritumu daudzumu un palielinot produktu plūsmu.

Atnācis jums ar Sapling

Sarunas un līgumslēdzējas puses

Piegādes ķēdes vadītāji uzrauga savu pašreizējo piegādātāju spēju - nodrošināt konsekventu piegādes un kvalitātes prasību ievērošanu. Viņi aplēš pieņemamas prasības attiecībā uz materiāliem vai produktiem, izmaksām un darbaspēku, pirms atrast un palīdzēt jauniem piegādātājiem. Vadītāji strādā ar piegādātājiem, ekspeditoriem un pārdevējiem, lai noteiktu līgumu noteikumus un apspriestu cenas. Viņi arī īsteno vadlīnijas sadarbībai ar citām būtiskām struktūrvienībām, tostarp pārdošanu, kvalitātes nodrošināšanu un tirdzniecību.

Piedāvājums un pieprasījums

Wall Street Journal 2013. gadā atzīmēja, ka piegādes ķēdes absolventiem bija liels pieprasījums. Tā ziņo, ka piegādes ķēdes vadītāji Michaels veikaliem uzrauga nodaļas, piemēram, inventāru, no Popsicle stieņiem līdz attēlu rāmjiem vai analīzei, sākot no inženierijas līdz darbības efektivitātei. Saskaņā ar O * Net OnLine, piegādes ķēdes vadītāji no 2013. gada nopelnīja vidējos gada ienākumus $ 103,530 apmērā. Ziņojumā norādīts, ka 2012. gadā strādāja 898 000 piegādes ķēdes vadītāju, un no 2012. līdz 2022. gadam ir paredzētas 249 100 jaunas darba vietas.

Pieredze un attīstība

Saskaņā ar Operāciju vadības asociācijas sniegto informāciju karjeras mobilitāte ir tendence piegādes ķēdes pārvaldībā. Tā atzīmē, ka daži no galvenajiem sasniegumiem, kas noveda pie akcijām, ir pierādīt konkrētu jomu prasmi, saglabāt pozitīvus rezultātus un veicināt augstus profesionālos standartus darba jomās. Tā kā piegādes ķēdes vadītāji gūst pieredzi, tos var reklamēt lielākos departamentos, lai pārraudzītu sarežģītākas ķēdes vai produktus.