Sacristāna darba apraksts

Sacristāni ir vairumu baznīcu nepiederīgie varoņi: tie parasti ir mazie vecie dāmas, kas tīra un nospiež baznīcas veļas, iztīra altāra kuģus un pārliecinās, ka sveču svecēm ir svaigi ieliktņi. Tomēr dažas lielākas baznīcas nodarbina profesionāļus kā sacristānus - un loma ieņem vadošo lomu baznīcas dievkalpojumu programmā. Sacristāni visbiežāk ir atrodami katoļu baznīcās.

$config[code] not found

Būtiski pienākumi

Lai gan sacristāna amata pienākumi atšķiras pēc baznīcas, kopumā šī loma kalpo kā dievkalpojumu koordinators, nodrošinot, ka gultas veļa tiek saspiesta un tīra, ka altāra kuģi tiek turēti droši, ka palīgmateriāli, piemēram, altāra vīns un altāra maize ir pietiekamā daudzumā, un ka baznīca kopumā ir droša un labā kārtībā. Sacristāns strādā ar mācītāju vai vecāko ministru, lai apmeklētu dievkalpojumu vidi. Turklāt sacristāns var pārraudzīt vai pat vadīt dažādu ministriju, tostarp vadītāju, sveicēju un naudas skaitītāju, pakalpojumus.

Izglītība

Ir ļoti maz sacristānu, kas strādā visu laiku; lielākajai daļai baznīcu ir brīvprātīgie sacristāni vai viņi saņem nelielu stipendiju. Šī iemesla dēļ izglītības prasības nav vienādas. Daudziem brīvprātīgajiem nav nekādas izglītojošas prasības, bet saharistiešus pie lielākās katedrāles var iegūt maģistra grāds pastorālajā kalpošanā, teoloģijā vai mūzikā.

Atnācis jums ar Sapling

Prasmes un pieredze

Sacristānam vajadzētu būt pārliecinošai izpratnei par liturģiju plūsmu - darba kārtību, sagatavošanu un saplēšanu. Turklāt viņam ir jābūt prasmīgam tīrīt un organizēt, kā arī pietiekami uzticamam, lai būtu atslēgas baznīcai un piekļuve tās seifiem un dārgakmeņiem. Sacristāniem, kas ir atbildīgi par liturģiskiem brīvprātīgajiem, jābūt labām delegācijām un cilvēku prasmēm. Daudzi sacristāni mācās, apmeklējot darba vietas, lai gan profesionālam sacristānam parasti būs pieredze, kas koordinē liturgijas lielākajā baznīcā vai pat lielā baznīcā, piemēram, katedrāle.

Tipiskā darba diena

Sacristāna grafiks ir ļoti atkarīgs no baznīcas dievkalpojumu grafika. Kopumā sacristāns ir pirmā persona, kas ierodas un pēdējā persona, kas atstāj - viņa atbloķēs baznīcu, ieslēdzas gaismu, atklās atbilstošos gultas veļu un rotājumus, izdzēsīs svēto kuģi un aizpildīs tos ar atbilstošu tilpumu maizes un vīna. Pēc dievkalpojuma kalpošanas sacristan attīra, bloķē durvis, dzēš gaismas un nodrošina, ka kolekcija ir pienācīgi bloķēta.

Alga un Outlook

Ir pārāk maz pilna laika nodarbināto sacristānu, lai ekstrapolētu nozīmīgus algu datus. Lielākā daļa sacristānu ir vai nu brīvprātīgie, vai arī pilda sacristāna pienākumus papildus kādam citam birojam (piemēram, mācītājs vai mūzikas direktors). Tā kā šīs pozīcijas tiek piedāvātas baznīcās, perspektīvas atšķiras atkarībā no konkrētās baznīcas finansiālajiem rezultātiem.