CNC inženiera darba apraksts

CNC ir īss "datora skaitliskā vadība", kas apraksta programmējamus instrumentus, kas izmanto burtus, ciparus un simbolus, lai automatizētu mašīnas darbības procesus. CNC inženieri ir atbildīgi par šo mašīnu programmēšanu, uzturēšanu, remontu un testēšanu, lai viņi varētu efektīvi veikt konkrētam uzņēmumam vajadzīgās funkcijas. Pieprasījums pēc šādiem inženieriem (saukts arī par tehniķiem vai programmētājiem) kļūs svarīgāks, jo nozares palielinās automatizētos procesus.

$config[code] not found

Darba pienākumi

Vispirms ir jāpārbauda visas klienta ražošanas prasībasieskaitot automatizējamo mašīnu vēlamo jaudu, ražojamo komponentu konstrukciju, mašīnas darbību secību un kopējo darbības procesa laiku. CNC programma, ko izveidojat, lai kontrolētu mašīnu, balstīsies uz šiem faktoriem. Jums tiks uzdots nodrošināt visu CNC mašīnu vienmērīgu darbību un novērst problēmas, kas rodas. Jums ir arī jāuztur centralizēta programmas datu bāze un detalizēti ieraksti par visām CNC iekārtām. Papildu pienākumi var ietvert citu inženieru apmācību un uzraudzību, jaunāko tehnoloģiju sasniegumu izpēti un klientu aptauju veikšanu.

Nepieciešamās prasmes

Darbs prasa dabisku spēju zinātnei un matemātikai. Tomēr jums ir arī spēcīgas rakstiskas un mutiskas komunikācijas prasmes, lai strādātu ar klientiem, uzraugiem un citiem inženieriem. Jums būs jāpielāgojas dažādām nozarēm un mainīgajām tehnoloģijāmuzklausot un izprotot katra klienta vajadzības, līdzsvarojot to budžeta ierobežojumus ar bieži stingriem termiņiem. Labākajiem inženieriem būs arī elastīgas, spējīgas attieksmes un spēja risināt neizbēgamas problēmas ar pārliecību, spožumu un uz komandu orientētu domāšanu.

Atnācis jums ar Sapling

Pamatinformācija un izglītība

Vismaz, CNC programmētājiem ir jābūt ieguvušiem bakalaura grādu mašīnbūvē no akreditētas universitātes vai sertifikāta CNC programmās no tehniskās koledžas.. Var būt nepieciešama arī maģistra grāds atkarībā no darba devēja prasībām. Ļoti specializētas nozares, piemēram, tās, kas nodarbojas ar sarežģītiem komponentiem vai eksotiskiem materiāliem, var pieprasīt papildu programmatūras sertifikāciju, piemēram, Mastercam CAD / CAM. Ieejas līmeņa pozīcijas var būt grūti atrast, jo lielākā daļa darba devēju sagaida, ka pretendentiem būs vismaz pieci gadi, strādājot kā CNC programmētājs vai ražošanas mehāniķis.

Darba vide

Liela daļa inženiera darba dienas ir sadalīta starp ražošanas grīdu, kur CNC iekārtas ir ieprogrammētas un apkalpotas, biroja vide kur glabājas datu ieraksti un tiek veikti sagatavošanas pienākumi. Jums vajadzētu būt darbspējīgam, jo ​​darbs var ietvert ilgstošus sēdēšanas, stāvēšanas, stooping un staigāšanas periodus. Turklāt grīdu izgatavošana var būt bīstama, skaļa un izplatīta ar fiziskiem šķēršļiem. Jums var tikt noslēgts līgums, lai strādātu dažādiem klientiem vai strādātu vienā uzņēmumā. Jūs, visticamāk, strādāsit 40 stundu nedēļās, lai gan dažkārt ir nepieciešams virsstundas.

Alga un Outlook

Saskaņā ar Darba statistikas biroja datiem mašīnbūves inženieri (ieskaitot CNC programmētājus) 2012. gadā kopumā strādāja 258 100 darba vietu. Vidējā darba samaksa bija USD 38,74 stundā jeb 80,580 ASV dolāri gadā. Tie, kas ir viszemākie 10 procenti (sākumstāvokļa vai mazāk pieredzējuši darbinieki), katru gadu nopelnīja 52 030 ASV dolārus, bet top 10 procentiem nopelnījis $ 121,530. Laikā no 2012. līdz 2022. gadam paredzams, ka mašīnbūves darbi palielināsies par 11 600 jeb 5%, kas ir lēnāks nekā 11% vidējais pieauguma temps visām profesijām valstī. Darba perspektīvas būs labākās tiem inženieriem, kas strādā jomās, kurās ir vismodernākās tehnoloģijas.